3. muzejski knjižni sejem

Vabljeni na odprtje 3. muzejskega knjižnega sejma v ponedeljek, 9. decembra 2013 ob 12. uri v atriju Narodnega muzeja Slovenije, Muzejska ulica 1, Ljubljana.

Muzejski knjižni sejem je na vsake tri leta, zato se muzeji predstavljajo s publikacijami, ki so izšle v tem času. Gorenjski muzej se bo na sejmu predstavil s sledečimi publikacijami:

1. V čast sliki = Elogio della pittura = Homage to the painting, 2011

2. Helena Rant: Grabljice za borovnice: gremo po borovnice!, 2011

3. Kranjski mestni svet naznanja: zbirka listin Gorenjskega muzeja, 2011

4. Verena Vidrih Perko: Železna nit: sprehod skozi arheološko preteklost Gorenjske, vodnik in katalog stalne arheološke razstave Železna nit, 2011

5. Andrej Pibernik (1961–2011): spominska razstava slik, del na papirju in plastik, 2012

6. Zakladi Gorenjske: iz zbirk muzejev Gorenjske, 2012

7. Recte illuminas: antične svetilke iz Muzeja mesta Beograd, 2012

8. Marija Kos, Monika Rogelj: Kranjska rodbina Mayr v luči arhivskih dokumentov in muzejskih predmetov, 2012

9. Marjana Žibert: Fotografski atelje priporoča: zbirka starih fotografij Gorenjskega muzeja, 2012

10.  Jana Vizjak: Avtoportret, čas za slikarstvo, 2012

11. Tatjana Dolžan Eržen: Etnologija je življenje, izbrani članki in besedila razstavnih zloženk Anke Novak, 2012

12. Sedem mojstrov fotografije, 2012

13. Damir Globočnik: Kranjski poznobaročni slikar Leopold Layer, 2012

14.  Prelepa Gorenjska: vodnik po stalni razstavi, 2012

15. Magda Zore: Prelepa Gorenjska, otroški vodnik po razstavi, 2012

16. Damir Globočnik: Literarni ustvarjalci – prejemniki Prešernove nagrade, 2013

17. Poslikano kmečko pohištvo v zbirki Gorenjskega muzeja, 2013

18. Monika Rogelj, Jelena Justin: Mogočne stene, vrhunski uspehi slovenskih alpinistov v Himalaji, 2013

19. Damir Globočnik: Jože in Zlata Volarič, izbor del iz donacije družine Volarič, 2013

20. Življenje v glini: neolitska umetnost na tleh Beograda = Life in clay : neolithic art on the territory of Belgrade, 2013

21. Zvezek Prelepa Gorenjska + kemični svinčnik Prelepa Gorenjska

22. Črtomirov poslednji boj

Program:
9. december 2013
Slovesno odprtje sejma
Predstavitve publikacij
Predstavitev novega elektronskega vodnika
po slovenskih muzejih in galerijah
Muzejska pedagogika in naravoslovje
Zgodovina
10. december
Arheologija
Umetnost
11. december
Zakljucni kolokvij ICOM 2013:
Muzej (spomin + ustvarjalnost) = druzbena sprememba
Predstavitve publikacij
Kulturna zgodovina in etnologija
(stara citalnica)

Na sejmu predstavlja svoje knjizne izdaje zadnjih treh let 30 slovenskih muzejev in galerij.
Prodajna razstava je odprta 9. decembra med 12. in 18. uro ter 10. in 11. decembra med