Gorenjski muzej | 25 aprila 2024

Glavni trg 18
4000 Kranj
[:SI]Odprtje razstave Pod istim nebom[:] @ Galerija Prešernovih nagrajencev

Vljudno vabljeni na odprtje razstave POD ISTIM NEBOM v četrtek, 13. oktobra 2022, ob 18. uri v Galerijo Prešernovih nagrajencev.

Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj z razstavo Pod istim nebom (tako se imenuje ena izmed grafik Marjana Pogačnika) začenja predstavitev likovnih del iz svoje stalne zbirke, ki jo gradi že vse od leta 2000. Takrat so se v Kranju prvič predstavili vsi dotedanji prejemniki Prešernovih nagrad in nagrad Prešernovega sklada s področja vizualne umetnosti.

Prva razstava v tem sklopu predstavlja dela na papirju šestih umetnikov, ki so v galeriji že razstavljali na samostojnih razstavah s spremljajočimi katalogi. Tokrat dodajamo tudi povzetke izbranih misli kustosov.

Marjan Pogačnik se predstavlja z izborom podarjenih grafik, Jože Ciuha z akvareli in grafikami, Valentin Oman pa bo prvič predstavljen s ciklom del na papirju v mešani tehniki. Tinca Stegovec se bo predstavila z izbranimi grafikami, ki jih je galeriji zapustila v svoji zapuščini, Alenka Gerlovič z akvareli, ki jih je zadnja leta ustvarjala v ljubljanskem Botaničnem vrtu, Živko Ira Marušič pa z deli, ki so ostala v Kranju po njegovi zadnji razstavi leta 2020.

Ob tej razstavi napovedujemo tudi pregledno razstavo likovnih del iz celotne stalne zbirke, ki bo na ogled naslednje leto ob 70. obletnici Gorenjskega muzeja, katerega del je tudi Galerija Prešernovih nagrajencev Kranj.

VLJUDNO VABLJENI