Gorenjski muzej | 17 aprila 2024

Ullrichova hiša
Tomšičeva 42
4000 Kranj
[:SI]3. etnološki dan: Izbrana poglavja o praznovanjih na Gorenjskem[:] @ Ullrichova hiša

Letošnja tema 3. etnološkega dneva je Izbrana poglavja o praznovanjih na Gorenjskem, kar je povezano tudi z muzejsko 70. letnico.

Dogodek bo v ponedeljek, 12. junija 2023, od 9. do 14. ure v Vojnomirovi dvorani Ullrichove hiše v Kranju, Tomšičeva 42.

Program dneva je sledeči:

9.00 – Uvodna beseda
9.20 – mag. TATJANA DOLŽAN ERŽEN: Godovanja in rojstni dnevi
9.40 – SAŠA ROŠKAR: Kašče – med prestižem, uporabnostjo
in izginjanjem
10.00 – MOJCA ŠIFRER BULOVEC: Obiski kolednikov v zimskem času
10.20 – dr. ANA VRTOVEC BENO: Praznovanje na Gorenjskem v luči
Registra nesnovne kulturne dediščine
10.40 – Odmor za kavo in ogled razstave Iz roda v rod: Nesnovna kulturna
dediščina Gorenjske v slovenskem Registru
12.00 – dr. BOJAN KNIFIC: Iskanje korenin velikonočnih obhodov
ragljačev v Tržiču