Odprtje razstave Mednarodni simpozij umetniške keramike V-Oglje 2006-2020

Prešernova hiša
Prešernova 7
4000 Kranj
[:SI]Odprtje razstave Mednarodni simpozij umetniške keramike V-Oglje 2006-2020[:] @ Prešernova hiša

Gorenjski muzej Vas vljudno vabi na odprtje razstave Mednarodni simpozij umetniške keramike V-Oglje 2006-2020 v četrtek, 2. julija 2020, ob 19. uri v Galerijo Prešernove hiše, Prešernova 7, Kranj.

Iz strokovnega teksta ddr. Damirja Globočnika:

Mednarodni simpozij umetniške keramike V-OGLJE je likovno srečanje, ki se je iz poletne likovne delavnice preoblikovalo v zanimiv likovni projekt. Atelje keramike in lončarstva v vasi Voglje pri Šenčurju v prvi polovici julija namreč postane prizorišče ustvarjalnega druženja, na katerem sodelujejo domači in tuji keramiki, kiparji, slikarji, fotografi in likovni kritiki. Vpogled v dokumentarni arhiv mednarodnega simpozija umetniške keramike odkrije vrsto dejavnosti, ki presegajo običajni nivo likovnih srečanj pri nas. Posebej velja izpostaviti skrben izbor sodelujočih, sodelovanje z Mednarodno akademijo keramike (International Academy of Ceramics), predavanja in predstavitve sodelujočih na simpoziju, kataloge vsakoletnih razstav v muzeju občine Šenčur, Revijo za umetnost V-OGLJE, razstavna gostovanja v Muzeju keramike Berlin in Muzeju keramike Westerwald v Nemčiji, predstavitev na 47. kongresu IAC v Barceloni, vrsto razstav v slovenskih razstaviščih in nenazadnje – prvo stalno zbirko umetniške keramike pri nas. Vse to so presežki, po zaslugi katerih se likovno srečanje, kakršno sta si v domačem ateljeju v Vogljah zamislila Barba Štembergar Zupan in Niko Zupan, razlikuje od večine likovnih delavnic, kolonij in podobnih dogodkov pri nas.

VLJUDNO VABLJENI