Gorenjski muzej | 18 aprila 2024

Kolodvorska cesta 5
4260 Bled
Slovenija
<!--:SI-->Voden ogled Mrakove hiše na Bledu<!--:--> @ Mrakova hiša | Radovljica | Slovenija

Muzejsko društvo Bled, Gorenjski muzej in Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Kranj v torek, 12. septembra 2017, ob 18. uri vabijo na 2. DAN ODPRTIH VRAT HIŠE PRI MRAKU.

Ob 18. uri se bomo zbrali na Kolodvorski cesti 5, nato pa ob 18. 15 pričeli z vodenim ogledom po Mrakovi domačiji in njeni stavbni zgodovini, ki ga bosta vodili konservatorka ZVKDS OE Kranj, Saša Roškar in etnologinja Ana Vrtovec Beno (s seboj prinesite baterijske svetilke, elektrike še nimamo). Na ogled bo tudi priložnostna fotografska razstava o poteku del in dosedanjih raziskavah. Naše srečanje bomo nadaljevali na dvorišču domačije s sproščenim druženjem ob pripovedovanju spominov.

Občanke in občani ste vljudno vabljeni, da se sprehodite po Mrakovi domačiji ter s svojimi predlogi in poznavanjem zgodovine domačije ter nekdanjih lastnikov obogatite naše druženje!

PRIJAZNO VABLJENI