Gorenjski muzej | November 13, 2019

Odprtje razstave Da se ne pozabi

Vabimo Vas, da si ogledate razstavo DA SE NE POZABI,
ki jo je pripravilo kranjsko Združenje žrtev okupatorjev 1941-1945. Razstava je do nadaljnega na ogled v podstrešni galeriji gradu Khislstein.

Letos mineva 70 let od konca druge svetovne vojne. Ob tej priložnosti bomo v Gorenjskem muzeju gostili razstavo, ki jo je pripravilo kranjsko združenje žrtev okupatorjev 1941 – 1945 Da se ne pozabi. Na njej prikazujejo nacistično nasilje nad Slovenci med II. svetovno vojno in prizadevanja Združenja za seznanitev nemške javnosti z zgodovinskimi dejstvi.

Razstava na 16 panojih, z mnogimi fotografijami in dokumenti, prikazuje okupatorjevo nasilje nad slovenskim narodom: zapori, delovna in uničevalna taborišča, zgodbe ukradenih otrok, izgnancev itd.

Z razstavo želijo osveščati javnost o preteklosti, ki jo je doživel slovenski narod, o preteklosti, ki naj se nikoli ne ponovi.

glava_logo

VLJUDNO VABLJENI!