Gorenjski muzej | May 20, 2022

Ženski liki v Prešernovi poeziji

Ob letošnjem slovenskem kulturnem prazniku smo v galeriji Prešernove hiše pripravili razstavo
Vizualne umetnice in nagrajenke Prešernovega sklada
Nataše Prosenc Stearns, na kateri
je v seriji projekcij povezovala temo Krsta pri Savici z zgodbami ženskih likov v Prešernovi poeziji.

Katalog razstave si lahko kupite v trgovini v Prešernovi hiši.

Umetnica Nataša Prosenc Stearns se je v video vizualnem jeziku lotila raziskovati ženske like v Prešernovi poeziji. Pri tem je posebno pozornost posvetila duhovnim razsežnostim boginje Žive (Krst pri Savici) in Lepi Vidi, kjer se dotika aktualne problematike preseljevanja. S slikovitim prikazom ustvarja podob poln prostor, ki opazovalca vleče v spiralo vizualnih znakov in vtisov, ki v pomenski povezavi z določeno poezijo ustvarja nov pogled in interpretacijo znanih Prešernovih pesmi.

Ker je razstava že končana, za vas objavljamo tri videoposnetke.

Foto: Marko Tušek