Gorenjski muzej | 19 aprila 2024

BIEN gostuje v Kleti Mestne hiše

BIEN 2020

V Kranju se v petek, 12. junija, odpira skupinska razstava 136 študentov oblikovanja tekstilij in oblačil ter notranje opreme, ki jo Layerjeva hiša organizira v sodelovanju s Katedro za oblikovanje tekstilij in oblačil na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete, Univerze v Ljubljani in Fakultete za dizajn, pridružene članica Univerze na Primorskem. BIEN 2020 je poklon tekstilni tradiciji Kranja.

BIEN gostuje tudi v Kleti Mestne hiše Gorenjskega muzeja

Odprtje razstave v Kleti Mestne hiše bo v petek, 12. junija 2020, ob 19. uri.

Prostorska tekstilija

Hana Jerlah, Monika Primc, Katja Tonković, Maja Vranjek, Gaia Kaučič

Študentke so izhajale iz avtorskih fotografij iz naravnega ali urbanega okolja, ki vsebujejo kontrastne elemente, bodisi med svetlobo in senco bodisi med toplimi in hladnimi barvnimi polji. Elemente na fotografiji so z uporabo različnih načinov modeliranja prevedle v tridimenzionalne elemente. Rezultati so 3D tekstilna struktura, prostorska čipka, ki so se v vseh primerih razvile v modularno strukturo.

Študentke 3. letnika smeri Tekstilije in oblačila, Fakultete za dizajn, pridružene članica Univerze na Primorskem

Mentorji: doc. Jana Mršnik

Lokacija: Klet Mestne hiše, Gorenjski muzej

Katja Tonković_Flora1_Tekstilni vzorci_Kolekcije tekst.vz.za interier_doc.Jana Mrsnik