Gorenjski muzej | 19 aprila 2024

2018-09-17T19:00:00+02:00
2018-09-17T20:30:00+02:00
Posavski muzej Brežice

Razstava Nakit ostane se seli v Brežice.

Vljudno vabljeni na odprtje v ponedeljek, 17. septembra 2018,  ob 19. uri v Posavski muzej Brežice.

Razstava je nastala v sodelovanju Gorenjskega muzeja z Muzejem mesta Beograd, Tolminskim muzejem, Pokrajinskim muzejem Brežice, Pokrajinskim muzejem Koper.

Z razstavo želimo sporočiti, da je dediščina podobno kot biseri s kraljevske krone najdragocenejše in najbolj edinstveno blago vsakega naroda in hkrati tudi skupnosti človeštva. Za razliko od biserov in zlata pa dediščine ni mogoče na novo kupiti, ne rekonstruirati ali kako drugače poustvariti. Enkrat uničena, za vedno uničena, pa naj si bodo to stoletni gozdovi, bistri potoki, tisočletna arheološka najdišča in tam odkriti predmeti, zgodovinska mestna središča, podeželska in kmečka naselja, kozolci ali materni jezik.