Gorenjski muzej | 29 marca 2024

21 junij 2014 @ 18:00 – 00:00 Europe/Ljubljana Časovni pas
2014-06-21T18:00:00+02:00
2014-06-22T00:00:00+02:00

Za tokratno POLETNO MUZEJSKO NOČ smo zavodi v centru mesta združili moči in za vas oblikovali pester in zanimiv program. Vabljeni, da nas obiščete na najdaljši dan v letu – na poletni solsticij!

Gorenjski muzej

18.00 – Se še spominjate, kako so naši dedki razvijali črno-bele fotografije? Vabljeni na delavnico Razvijanje fotografij v temnici; grad Khislstein

19.00 – Javno vodstvo po razstavi K Mariji Pomagaj na Brezje 1814 – 2014; Mestna hiša

20.00 – Javno vodstvo po stalni razstavi Prelepa Gorenjska; grad Khislstein

21.00 – svečano odprtje prenovljene Kostnice ob župnijski cerkvi sv. Kancijana in tovarišev

22.00 – Javno vodstvo po razstavi Mirno vojaki spite večno spanje: Gorenjska in Gorenjci 1914 – 1918; grad Khislstein

23.00 – Javno vodstvo po stalni razstavi Prelepa Gorenjska; grad Khislstein

24.00 – v soju sveč in bakel javno vodstvo po Kostnici

Zavod za turizem Kranj: Noč jamarskih zgodb v rovih pod starim Kranjem

Ali veste, da se jamarjem v skrivnostni temi jam marsikaj zanimivega pripeti? Vse o jamarjih in o njihovih zgodbah lahko izveste na potepu skozi čarobni svet Rovov pod starim Kranjem.

21.30, zbor pred Kranjsko hišo

OPOMBA: potrebne pred prijave (manca.bezek@tourism-kranj.si, 04 23 80 450); dogodek je brezplačen

Galerija Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost

20.00 – dogodek ”Ena noč za vse”. Po razstavi Eno sonce za vse vas bodo popeljali akademski slikar, nagrajenec Prešernovega sklada in Prešernov nagrajenec Andrej Jemec, umetnostni zgodovinar dr. Milček Komelj in pesnik Niko Grafenauer.

Prijazno vabljeni na pesniško obarvan likovni večer.

Otroški stolp Pungert; JSKD, Območna izpostava Kranj

19.00 – Javno branje: Pripovedka iz Karnija, bere avtorica Verena Perko

20.00 – Javno branje: Pripovedka iz Karnija, bere avtorica Verena Perko

Zgodba govori o prijateljstvu dveh deklic – revne staroselke Kancijanile in bogate germanske plemkinje Amale, pa tudi o ljubezni, ki ustvari čudežno rožo. Stopimo v zgodovino in poglejmo Kranj v 6. stoletju!

Layerjeva hiša

Živa ulica, Tomšičeva ulica 32

Med 10. in 24. uro

Na ulici pred Layerjevo hišo se bodo odvijale različne kreativne delavnice za otroke in tudi starejše, ogledi razstav.

Etno galerija Desetnica

18.00 – Skozi igro skozi čas – odprtje prodajne razstave igrač slovenskih izdelovalcev

20.00 – Naj zmaj poleti – delavnica izdelave papirnatega zmaja na ploščadi pred Prešernovim gledališčem

Po ulicah starega mestnega jedra se bomo lahko družili s Francetom Prešernom in Julijo, Leopoldom Layerjem, Janezom Puharjem in družino Zois.

PMN_LETAK_2014