Gorenjski muzej | 24 aprila 2024

Ljubljanska cesta 1
1241 Kamnik
Slovenija
<!--:SI-->Predstavitev knjige Trenutki tišine za Prešerna: Prešernov gaj 1982-2012<!--:--> @ Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik | Kamnik | Kamnik | Slovenija

Spoštovani,
v torek, 24. maja 2016, ob 18. uri, vas vabimo na predstavitev dopolnjene izdaje knjige
Trenutki tišine za Prešerna: Prešernov gaj 1982-2012, avtorja Franca Drolca.
Knjigo bo v dvorani Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik predstavila avtorjeva sestra
Marina Drolc z gostoma prof. Francetom Pibernikom in mag. Marjano Žibert, direktorico Gorenjskega muzeja.
Lepo vabljeni!

Knjiga Trenutki tišine za Prešerna je izšla ob 170. obletnici Prešernovega prihoda v Kranj. V knjigi so objavljeni govori profesorja Franca Drolca, s katerimi nas je nagovarjal na vsak predvečer Slovenskega kulturnega praznika ob Prešernovem grobu v Kranju, od leta 1982 do 2012.

»Dejstvo je, da je Prešeren s Sonetnim vencem ustvaril granitni blok, ob katerega so zastonj butali viharji legend v nacionalni zavesti slovanskih narodov njegovega časa in ob katerega se naslanja slovenska teorija in praksa knjižnega jezika, in grehota je, če kdo danes v njegovi poeziji ne vidi
uresničitve programa, ki se je rodil v Čopovi akademiji.«