Odprtje razstave Pavel Kunaver (1889 – 1988)

Spominska razstava in okrogla miza o pedagogu, geografu, astronomu, jamarju, skavtu in taborniku, alpinistu-drenovcu, poljudnoznanstvenemu piscu, amaterskem slikarju, fotografu in naravovarstveniku je bila v sredo, 5.3.2014 ob 18.00 uri v Vojnomirovi dvorani Ullrichove hiše v Kranju.

Vljudno vabljeni na njen ogled v grad Khislstein, do 13. aprila 2014.

Utrinki z okrogle mize:

Vabimo vas na odprtje spominske razstave Pavel Kunaver (1889-1988) in na pogovor o njegovem življenju in delu. Razstava predstavlja bogato življenje pedagoga, geografa, krasoslovca, astronoma, jamarja, skavta in tabornika, alpinista-drenovca, poljudnoznanstvenega pisca, amaterskega slikarja, fotografa in naravovarstvenika. Bil je osebnost, ki v spominih mnogih še danes živi kot izvrsten podajalec znanja, iskriv sogovornik in vztrajen zagovornik vsemogočnosti Narave.

Večer pripravljamo v sodelovanju z dr. Jurijem Kunaverjem, Astronomsko geofizikalnim observatorijem Golovec in sogovorniki pri pogovoru. Pogovor se bo odvijal v Ullrichovi hiši, Tomšičeva 42, Kranj.

Sogovorniki:

dr. Jurij Kunaver – doktor geomorofoloških znanosti, univerzitetni profesor na Oddelku za geografijo FF v pokoju in lastnik razstavljenega gradiva,

Stane Peterlin – biolog in upokojeni naravovarstvenik

Jože Mihelič – nekdanji sodelavec Triglavskega narodnega parka in dolgoletni prijatelj družine Kunaver

Pogovor bo vodila Majda Odar, vodja Info središča TNP Triglavska roža na Bledu.

Razstava bo v Gradu Khislstein na ogled do 13. aprila 2014.

pavel_kunaver_astro_domaMojstrovka 55obrezano