Gorenjski muzej | 29 marca 2024

Počitniške delavnice z Muzejčico

Kdo je Muzejčica?

V gradu Khislstein so nekoč živeli čisto pravi imenitni graščaki. Prišli pa so takšni časi, da so se ti graščaki preselili drugam. V Khislsteinu je živela tudi mala zelenolasa nagajivka. V gradu ji je bilo tako lepo, da ni odšla nikamor. Še vedno živi v njem in pozna vse skrite kotičke in luknje, klet in podstrešje.  Odkar se je v Khislstein vselil muzej, je zelenolaska prav navdušena! Vsak večer prešteje in pregleda imenitne stare predmete in poskrbi, da je vse na svojem mestu.

Delavnice so namenjene otrokom od 5. leta dalje, dobrodošli pa tudi starši in stari starši. Cena delavnice je 2 eur.

Počitniške delavnice 2015

V času poletnih počitnic bodo delavnice z Muzejčico potekale vsako sredo ob 17. uri, ter po ustaljenem urniku tudi vsako prvo in tretjo soboto v mesecu ob 10.00 uri.